CUBOTEXod 1984 roku, od ponad 25 lat lider w projektowaniu i produkcji maszyn barwiarskich do farbowania, bielenia i odwirowywania wyrobów pończoszniczych, bielizny (seamlessów), różnego rodzaju przędz zarówno w motkach jak i nawojach, oraz maszyn laboratoryjnych.

Szczegółowe informacje na stronie www.cubotex.it

 Dziś oferta firmy CUBOTEX obejmuje :

URZĄDZENIA serii AMRE do barwienia pończoch i rajstop o zredukowanej kąpieli z koszem wyjmowanym i nadającym się do odwirowywania ;urządzenia do farbowania pończoch i rajstop z możliwością farbowania wyrobów wstępnie prasowanych w szufladach.

URZĄDZENIA do barwienia przędz , zarówno w motkach jak i nawojach, oraz do barwienia surowców i włókien tekstylnych w przeróżnych formach konfekcyjnych, a także seria urządzeń do termo stabilizacji wszelkich produktów tekstylnych.

URZĄDZENIA serii PMT - maszyna rotacyjna do barwienia wyrobów gotowych, z każdego rodzaju przędzy.

Kosz urządzenia jest wykonany zgodnie z wymaganiami klienta, podzielony na 3 części bądź na 2 , bądź bez żadnego podziału.
 W przypadku wyrobów szczególnie delikatnych , wyjątkowa perforacja i wykończenie kosza gwarantuje brak jakichkolwiek zaciągnięć nitek jak też eliminuje problem peelingu.
 Instalacja próbnikowa - pozwala na pobieranie próbek bezpośrednio wewnątrz kosza farbowania.
 Wszystkie maszyny są produkowane w wersji na ciśnienie atmosferyczne lub ciśnieniowe (temp. max 140 ºC) do obróbki wyrobów poliestrowych.

URZĄDZENIA dla laboratoriów model ROTOLAB , o wydajności od 3 kg do ok. 20 kg (przy bawełnie) i RPP, również w wersji na ciśnienie atmosferyczne lub ciśnieniowe.
 Seria urządzeń laboratoryjnych dostępna jest w bardzo szerokiej gamie wielkości i wydajności. Ponadto nierzadko produkowane są maszyny na specjalne zamówienia zgodnie z wymaganiami klienta.

CUBOTEX nie ogranicza się tylko do projektowania i produkowania, ale oferuje swoim klientom kompletny i natychmiastowy SERWIS w każdym zakątku świata, magazyn części zamiennych o stałym i pełnym zaopatrzeniu, dostępne konsultacje ekspertów (na bieżąco).